Producenci
Jaki orbitrek wybrać ? 2
Jaki orbitrek wybrać ?

Jaki wybrać orbitrek?

Podstawowe pytanie jakie zadają klienci naszej wypożyczalni. Pytanie, które nie ma jeden prostej odpowiedzi, na odpowiednim orbitreku powinno nam się po prostu wygodnie ćwiczyć. Obecnie przeglądając internet spotkanie Państwo wiele różnych opinii o maszyn fitness, pojawiło się kilkudziesięciu producentów orbitreków, oferujących maszyny w różnym przedziale cenowym.

Jak wybrać odpowiedni orbitrek?
Osobiście uważam, że orbitrek powinniśmy przetestować, zobaczyć, poćwiczyć w miarę możliwości. Najgorszym rozwiązaniem będzie kupno w ciemno maszyny, które może okazać się dla Was przysłowiowym "strzałem w kolano". Kupować w ciemno można, komputer, telefon czy inne drobne przedmioty AGD-RTV.
Orbitrek jest przedmiotem na którym będziecie ćwiczyć, jeśli kupicie maszynę "niewygodną"- krok za szeroki, koło zamachowe za małe itp. Wasz zapał do ćwiczeń przeminie bardzo szybko. Jeśli maszyna ulegnie awarii, trzeba orbitrek rozkręcić, spakować do kartonu i odesłać na serwis- niepotrzebne nerwy i marnowanie Waszego cennego czasu.

Jednym z rozwiązań będzie wypożyczenie orbitreka w wypożyczalni sprzętu fitness. Na terenie Warszawy działa:

- Wypożyczalnia sprzętu fitness ORBIPLANET.PL + PUŁTUSK I OKOLICE
-Wypożyczalnia sprzętu fitness ORBISFERA.PL + KRAKÓW/KATOWICE
-Wypożyczalnia sprzętu fitness ORBITREKTEST.PL

Dla kogo jaki orbitrek?

Moja zasada jest bardzo prosta: dla wysokiej osoby duży orbitrek, z dużym kołem, wysokim krokiem posiadającym dodatkowo regulację długości kroku.
Dla osoby niskiej, drobnej - mniejszy z małym kołem i niskim krokiem. Czemu taka zasada? Osoba niska, drobna, decydując się na orbitrek z dużym kołem i wysokim krokiem narażona jest na kontuzje. Wszystko zaczyna się w momencie startu- rozpędzenia maszyny, biodra, stawy kolanowe w tym momencie  wykonują ciężką pracę rozpędzenia ciężkiego koła zamachowego. Organizm w tym momencie nie jest rozgrzany i bardzo łatwo nabawić się kontuzji w stawach biodrowych.
Kolana, wybierając taką maszynę również podnoszone są zbyt wysoko, co często powoduje nienaturalne koślawienie kolan- długofalowy trening, osłabione stawy kolanowe = kontuzja. Jest to podstawowy powód, dla którego osoby niskie, drobne powinny wybrać orbitrek z niskim krokiem i małym kołem zamachowym.
Oczywiście po pewnym czasie możemy wymienić maszynę na większą, kiedy nasz organizm przyzwyczai się do tego typu wysiłku.

Gdzie mogę przetestować orbitrek?

Orbitrek, rowerek treningowy czy bieżnię mogą Państwo przetestować w każdym sklepie sportowym, zajmującym się sprzedażą maszyn fitness. Jeśli pragniecie dłużej testować maszynę w zaciszu własnego domu, proponujemy wypożyczenie orbitreka do domu z możliwością wykupienia na własność

Szczegółowe informacje pod nr tel. 570-207-555

 

 

 

Komentarze do wpisu (2)

29 grudnia 2016

Ciekawy, krótki artykuł. Pozdrawiam

29 grudnia 2016

Zgadzam się! Kiedy ćwiczyłam na Kettler Satura P pojawiły się problemy z biodrami. Dodam, że moja to 55 kg wzrost 163cm. Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów!!!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl